Міністерство енергетики та захисту довкілля України завершує роботу над меморандумом про взаєморозуміння з інвесторами, які збудували сонячні та вітрові електростанції в Україні. Там очікують, що інвестори погодяться добровільно відмовитися продавати електрику за одним з найвищих у Європі тарифів.

Про це повідомляють у пресслужбі Міненерго.

У меморандумі з інвесторами закріплять добровільне зниження «зеленого» тарифу, а його підписання має сприяти розв’язанню кризи в енергосистемі України.

«Це необхідно для того, щоб без арбітражів зафіксувати ті показники, про які ми домовимося, вирішити ключові проблеми у сфері відновлюваної енергетики та зберегти при цьому імідж інвестиційно-привабливої країни», — повідомила виконувачка обов'язків міністра енергетики Ольга Буславець.

У Міненерго зазначають, що наразі споживання електрики в Україні впало через падіння промисловості, теплу зиму та карантин. Виробництво ж, зокрема «зеленими» електростанціями, зростає. При цьому держава зобов'язалася викуповувати вироблену ними енергію, а уразі, якщо не зробить цього, то компенсовувати кожен кіловат за «зеленим» тарифом.

Напередодні в енергетичному регуляторі підрахували, що частка «зелених» електростанцій у виробництві енергії в Україні наразі складає 8%, водночас на розрахунки з цими електростанціями витрачають 26% всіх коштів.

Зростання частки «зеленої» енергетики зі збереженням чинної моделі розрахунків за «зеленим» тарифом створює дисбаланси на енергоринку. Держава наразі вже не має достатньо коштів для того, аби у повній мірі розрахуватися за своїми зобов'язаннями перед інвесторами, що збудували сонячні та вітрові електростанції.

Тому напередодні в уряді затвердили оновлений енергобаланс, у якому передбачили менші обсяги виробництва атомної енергії на користь «зеленої». Також у Міненерго запропонували заборонити введення в експлуатацію нових сонячних та вітрових електростанцій.

Поділитись: