Кабінет міністрів України планує зупинити будівництво нових електростанцій, що працюють на відновлювальних джерелах енергії, зокрема сонячних та вітрових.

Про це повідомила тимчасова виконувачка обов'язків міністра енергетики та захисту довкілля України Ольга Буславець, передає пресслужба відомства.

Відповідне рішення в Міненерго пояснюють тим, що у попередні роки в Україні будувалося забагато «зелених» електростанцій і наразі держава не може виконувати свої зобов'язання та викуповувати вироблену цими електростанціями енергію за так званим «зеленим» тарифом.

«Нам на сьогодні потрібно зупинити нове будівництво «сонця» і «вітру» за «зеленим тарифом» і перейти на аукціонну модель підтримки, яка була ухвалена минулого року законодавством і яка себе дуже добре показала в інших країнах», — заявила Буславець.

За її словами, наразі уряд проводить переговори з інвесторами, які збудували в Україні великі сонячні та вітрові електростанції. Метою цих переговорів є добровільне зниження «зеленого» тарифу, який в Україні залишається одним з найвищих у Європі. Також Буславець анонсувала зустріч з інвесторами на рівні прем'єр-міністра України.

«Це питання потрібно було вирішувати ще минулого року. На жаль, останнім часом дуже довго спілкувались з інвесторами, тривали дискусії, і інвестори не розуміли, яким саме чином будуть працювати далі і розвивати цю галузь. Ця дискусія вже триває понад шість місяців», — зазначила урядовиця.

У 2019 році в Україні збудували нових сонячних, вітроелектростанцій та інших електростанцій, що працюють на відновлювальних джерелах енергії, загальною потужністю 4,5 гігавати — це майже вдвічі більше за потужність всіх «зелених» електростанцій, які працювали в Україні станом на початок 2019 року.

Зазначимо, що в межах реформи на ринку електроенергії, виплату «зелених тарифів» планують замінити на проведення «зелених аукціонів». Їх планували почати проводити у квітні 2020 року через систему Прозорро.

Зазначимо, що енергія, яку виробляють в Україні «зелені» електростанції (вітрові та сонячні електростанції) продається за «зеленим» тарифом, який в Україні один з найвищих у Європі. Напередодні в уряді запропонували інвесторам добровільно погодитися на зниження цього тарифу.

Зелені тарифи — це тарифи, за якими держава виплачує власникам сонячних та вітроелектростанцій кошти за їхню електроенергію. Такі тарифи є вищими за ринкову вартість електрики для того, аби стимулювати розвиток альтернативної енергетики в Україні. Високий розмір таких тарифів призвів до того, що сама електроенергія для споживачів також є дорожчою.
Поділитись: