Міністерство енергетики розробило законопроєкт, яким хочуть внести зміни в закон «Про ринок електричної енергії». Проєкт закону вже зареєстрували у Верховній Раді та передали на розгляд парламентських комітетів.

Про це повідомила тимчасова очільниця відомства Ольга Буславець, пише пресслужба Міненергетики.

Вона наголосила, що зміни до закону про ринок електроенергії необхідно ухвалити якнайшвидше, оскільки від цього залежить стабільне постачання електроенергії споживачам.

Документом передбачили подовження строку зобов’язання чинних постачальників універсальних послуг постачати електричну енергію побутовим та малим непобутовим споживачам. Водночас проведення конкурсу з визначення постачальника універсальних послуг хочуть відтермінувати на рік.

«Це необхідно для того, щоб домогосподарства та невеликі непобутові споживачі — перукарні, кафе, інші заклади — мали стабільне електропостачання. Річ у тім, що карантинні заходи та низка інших причин завадили провести конкурс на постачальників універсальних послуг, як було заплановано. Але щоб убезпечити українців від перебоїв з електроенергією, ми розробили цей законопроєкт», — пояснила Буславець.

Також у законопроєкті пропонують продовжити на рік зобов’язання чинного постачальника «останньої надії», з відповідним перенесенням конкурсу.

«Ця норма необхідна для стабільного енергопостачання споживачам, які втратили або не знайшли постачальника», — наголосила т.в.о. міністра.

Проєкт також містить норми щодо тимчасового призупинення імпорту електроенергії із держав, що не є членами Енергетичного Співтовариства (зокрема, йдеться про Росію та Білорусь).

Також документом пропонують спростити процедуру проведення конкурсу на будівництво нових генеруючих потужностей.

Нагадаємо, 12 травня 2020 року у Міненерго заявили, що за їхніми розрахунками держава витратила на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі 5 мільярдів гривень.

Там кажуть, що умови, на яких в Україну імпортувалася електроенергія з Росії та Білорусі, були невигідними для України, адже відповідно до таких домовленостей українські електростанції не отримували права на експорт своєї надлишкової електроенергії до сусідніх країн.

Поділитись: