Міністерство фінансів України розраховує, що після запровадження нових правил розмитнення авто на єврономерах, держава отримає близько 5-10 мільярдів гривень. Водночас, сума державних надходжень залежить від низки факторів.

«Державний бюджет може отримати з них від 5 до 10 мільярдів гривень, але багато залежить від того, коли саме їх легалізують і чи легалізують взагалі. При цьому, в законі є чітка норма, яка співвідноситься з Бюджетним кодексом і з законом про державний бюджет, за якою всі ці платежі підуть в Пенсійний фонд», — повідомив заступник міністра фінансів України Сергій Верланов

За словами урядовця, ухвалення Радою нових законодавчих правил щодо ввезення в Україну вживаних авто «дозволить людям розмитнити ці автомобілі та стати законними власниками з чистою совістю».

Водночас, Верланов заявив, що за підрахунками Мінфіну, станом на момент ухвалення Радою нового закону про розмитнення авто, в Україні перебувало 630 тисяч таких транспортних засобів. Раніше повідомлялось, що протягом 2017 року до України ввезли 965,3 тисячі автомобілів на єврономерах.

Зазначимо, що станом на 10 грудня в Україні розмитнили 1000 авто на єврономерах за новими правилами. Середня вартість розмитнення склала 65,8 тисячі гривень.

Рада ухвалила закон про нові правила розмитнення авто 8 листопада 2018 року.

Зазначимо, що після набуття чинності закону №8487, у власників автомобілів на єврономерах є 90 днів для того, аби розмитнити свої машини за зниженою вдвічі ставкою. Після того, як термін сплине, розмитнення буде відбуватися за повною вартістю відповідно до формули.

Раніше стало відомо, що за перший тиждень дії нових правил розмитнення авто в Україні, власники узаконили лише 74 «євробляхи».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нові протести «євробляхарів»: вимагають, щоб вартість розмитнення не залежала від віку авто

Поділитись: