У Мінфіні відповіли, чи вплине втілення Нацстратегії доходів на роботу «Дія.City»

Національна стратегія доходів на 2024–2030 роки, ухвалена Кабінетом Міністрів 27 грудня, не створить підґрунтя для перегляду режимів оподаткування простору для IT—компаній «Дія.City».

Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко під час обговорень, організованих «Центром економічної стратегії».

«Ми ж коли ухвалюємо певні податкові режими, і потім починаємо їх переглядати, то маємо бути послідовними у наших діях. Якщо ми в якийсь період часу прийняли ці податкові режими, ми маємо дати певний час, щоб вони себе реалізували», — зазначив міністр.

Він запевнив, що влада не планує переглядати оподаткування для «Дія.City». Але, мовляв, це не означає, що не будуть запроваджуватися заходи, передбачені в стратегії, зокрема й прогресивна шкала оподаткування.

Чому заговорили про зміни?

ІТ-спільнота DOU писала, що Нацстратегія, зокрема, містить окремий розділ (4.3.3), у якому пропонують переглянути режими інвестиційного стимулювання з метою скасування пільг із податку на прибуток. До таких режимів, зокрема, належить правовий простір «Дія.City».

В IT Ukraine Association у відповідь на запит DOU зазначили: «Ми ще вивчаємо документ, бачимо деякі ризики для розвитку всієї ІТ-екосистеми, а не тільки її елементів, але більш докладно розповімо після закінчення аналізу».

А в «Дія.City» у коментарі DOU зазначили, що детально ознайомилися з ​​Нацстратегією і не знайшли там жодних аргументів і розрахунків, які б свідчили про неефективність «Дія.City».

Там також нагадали, що протягом 2022 року резиденти «Дія.Сity» сплатили на 22,5% більше податків, ніж у попередньому році. А за 9 місяців 2023 року податкова вже отримала приблизно 6 млрд грн, згідно з даними Державної податкової служби.