Влада американського міста Міннеаполіс, штат Міннесота, де загинув афроамериканець Джордж Флойд, вирішили заборонити поліцейським використовувати задушливі прийоми під час затримання.

Про це повідомляє Associated Press.

Відтепер в Міннеаполісі офіцери поліції повинні будуть відмовитися від використання таких прийомів, а також присікати подібні дії з боку колег.

Нові правила розроблені в рамках угоди між адміністрацією Міннеаполіса і міським департаментом по захисту прав людини. Після схвалення нових правил судом, їх виконання стане обов'язковим.

Водночас губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом доручив прибрати з програми навчання поліцейських освоєння задушливого захоплення.

«Ми навчаємо задушливих прийомів, які наражають на небезпеку життя людини. Цьому більше немає місця в поліцейській практиці в XXI столітті», — сказав Ньюсом.

46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.

Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції — і не лише в США. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення США. Подекуди вони вийшли за межі мирних: люди підпалюють і трощать автівки й крамниці.

Поділитись: