Вуличний художник Бенксі оприлюднив в Instagram нову роботу, присвячену протестам проти поліцейського насилля й за права темношкірих у США.

Він зазначив, що спершу вважав за краще зберігати мовчання й просто дослухатися до думки темношкірих, але потім збагнув, що йдеться не «про їхню проблему, а про його власну».

«Люди із небілим кольором шкіри приречені в цій системі, системі білих — наче люди у квартирі, коли в сусідів вище прорвало трубу. Ця неправильна система робить їхнє життя жалюгідним, але не вони її мають лагодити. Вони й не можуть — ніхто не пустить їх у квартиру поверхом вище. Це проблема білих. І якщо білі її не виправлять, хтось підніметься на поверх вище й постукає у двері», — написав Бенксі.

46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.

Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції — і не лише в США. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення США. Подекуди вони вийшли за межі мирних: люди підпалюють і трощать автівки й крамниці.

Нагадаємо:

  • 46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.
  • В інтернет потрапило відео, на якому Флойд лежить на землі й кричить: «Я не можу дихати», а поліцейський тримає коліно у нього на шиї. Троє інших поліцейських, які прибули на виклик, бездіяли.
  • Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення США.
  • Чотирьох поліцейських, які брали участь у затриманні Флойда, невдовзі звільнили. Проти них 3 червня висунули обвинувачення. Чоловіка, який безпосередньо душив Флойда, обвинувачують у вбивстві другого ступеня, трьом іншим експоліцейським — у пособництві та підбурюванні до вбивства.
Поділитись: