У Мінську сьогодні, 7 серпня, відбувся суд над Владиславом Соколовським і Кирилом Галановим — діджеями, які поставили 6 серпня пісню Віктора Цоя «Перемен!» на міському святі, куди приїхала опозиційна кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тіхановська після заборони її мітингу на іншому майданчику

Про це повідомляє Tyt.by.

Діджеям закидають дві статті: «Дрібне хуліганство» та «Непокора законному розпорядженню або вимозі посадової особи». 

Інцидент, за який засудили діджеїв, трапився 6 серпня під час районного свята: там виступ баяніста Віталія Воронка несподівано перервала пісня «Перемен» Віктора Цоя. Виявилося, що співробітники Палацу дітей та молоді, які стояли за пультом, свідомо включили цю пісню. Діджеї заявили журналістам, що зробили це свідомо, бо хочуть змін в країні. Вони додали, що готові до того, що залишаться без роботи. Люди, які зібралися на заході, підтримали чоловіків оплесками.

Але задоволеними були не всі. Чиновник з адміністрації району звинуватив чоловіків у тому, що вони зірвали захід, і викликав міліцію. Пізно увечері стало відомо що, Соколовського і Галанова затримали й помістили в Центр ізоляції правопорушників, не сповістивши їхніх рідних.

Світлана Тіхановська мала намір 6 серпня провести мітинг в Парку дружби народів у Мінську, але в останню мить їй відмовили у проведенні акції на цьому майданчику. Тоді Тіхановська оголосила, що замість мітингу прийде на міське свято «Калейдоскоп творчості» Київський сквер, де виступав баяніст Воронко. Туди ж прийшли прихильники опозиції.

Що відбувається з виборами в Білорусі?

Вибори президента в Білорусі заплановані на 9 серпня. Тіхановська — єдина з головних конкурентів чинного президента Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори. Не зареєстрували Валерія Цепкала та Віктора Бабарика. Останній взагалі перебуває в СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу.

Головні опозиційні кандидати об’єдналися і підтримали Тіхановську. Загалом, попри численні арешти, реєстрація Тіхановської є подією для білоруської політики, бо чи не вперше Лукашенко матиме на виборах реального конкурента. Утім Лукашенко повністю контролює владу в країні і має великі інструменти для впливу на виборчий процес, тому ніщо не заважатиме йому сфальсифікувати результати президентських виборів.

Хто така Світлана Тіхановська?

Світлана Тіхановська є дружиною ютуб-блогера Сергія Тіхановського, автора і ведучого популярного блогу «Країна для життя» з 238 тисячами передплатників (до його затримання було 80 тисяч) і 30 млн переглядів (що дуже багато для 10-мільйонної Білорусі).

Його іноді порівнюють з російським блогером Олексієм Навальним за різкість висловлювань. Символом його кампанії став капець і вусатий тарган, якого цим капцем треба прогнати. Йти в президенти планував він. Задовго до початку виборчої кампанії Тіхановський їздив країною і спілкувався з людьми в прямому ефірі.

Під час однієї з таких поїздок його затримали й посадили на добу. ЦВК відмовилася приймати заяву про реєстрацію ініціативної групи, і тоді її від свого імені подала дружина блогера Світлана Тіхановська. До складу групи увійшли 252 людини. Вони заявляють, що зібрали необхідні 100 тисяч підписів.

Поділитись: