У Мінську тисячі людей попрощалися з загиблим хлопцем, якого побили за біло-червоний прапор

Люди прийшли до церкви, щоб попрощатися з загиблим Романом Бондаренком, Мінськ, 20 листопада 2020 року
Люди прийшли до церкви, щоб попрощатися з загиблим Романом Бондаренком, Мінськ, 20 листопада 2020 рокуEuroradio

У Мінську тисячі людей прийшли до церкви попрощатися з загиблим 31—річним Романом Бондаренком, якого 11 листопада побили невідомі під час суперечки щодо червоно—білого прапора, який використовує опозиція.

Про це повідомляє Euroradio, «Радыё Свабода», Tut.by.

Люди приходили з біло-червоно-білими прапорами, квітами та вінками з написами «Герою Білорусі». Автомобілі сигналили на честь пам'яті, а люди плескали у долоні.

Люди прийшли до церкви, щоб попрощатися з загиблим Романом Бондаренком, Мінськ, 20 листопада 2020 рокуDrone pilots Group

Люди утворили коридор, через який пронесли труну до катафалка. Вони також викрикували «Живе Білорусь», «Рома, ти герой», «Не забудемо, не пробачимо».

Що сталося з Романом Бондаренком?

Інцидент стався ввечері 11 листопада у дворі багатоповерхівки, де жив Роман. Невідомі в цивільному одязі й балаклавах приїхали туди, аби знімати червоно-білі стрічки та прапори.

Спочатку з цими людьми конфлікт виник в іншого хлопця, але коли втрутився Бондаренко, один із силовиків (або ж хтось іще на службі влади) накинувся на нього. Хлопця сильно штовхнули, внаслідок чого він ударився головою об гірку. Потім його посадили в мікроавтобус і відвезли до відділку міліції.

Звідти Бондаренка вже доправили в лікарню в надважкому стані. У міліції ж кажуть, що травми хлопець дістав «під час бійки», коли на нього напали «небайдужі громадяни», які хотіли зняти червоно-білу символіку.

Стало відомо, що прокуратура порушила кримінальну справу щодо лікаря через «розголошення лікарської таємниці» та «надання недостовірної інформації» щодо смерті Бондаренка. У справі затримали журналістку Tut.by, яка готувала матеріал про загиблого.

Прокурори вважають, що діяльність лікаря та журналістки призвели до «тяжких наслідків, які підвищили напруженість у суспільстві, створили атмосфери недовіри до компетентних державних органів, спонукали громадян до агресії і протиправних дій».