Війна / Донбас

У Мінську узгодили передачу понад 60 засуджених українців, непов'язаних з війною — Геращенко

Ірина Геращенко
Війна/Донбас/У Мінську узгодили передачу понад 60 засуджених українців, непов'язаних з війною — Геращенко
Зберегти
Вигляд
На засіданні Гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи у Мінську 4 грудня узгодили передачу понад 60 українців, які будуть відбувати покарання на підконтрольній уряду території.

Геращенко зазначила, що близько 1 тисячі людей хочуть відбувати покарання на території, підконтрольній уряду. Поки що домовилися про передачу понад 60.

«На гуманітарній групі , після багатомісячних дебатів, узгодили дату і місце переміщення засуджених, не пов‘язаних з конфліктом. Ці люди здійснили злочин, але вони теж громадяни України, і мають право відбувати покарання на території, контрольовані українською владою», — вказала Геращенко.

Передати громадян України мають найближчим часом.

Вона додала, що домовитися вдалося після багатомісячних дебатів.

На засіданні 4 грудня Україна запропонувала провести обмін заручників, проте Росія вчергове відмовилася.

6 листопада Ірина Геращенко повідомляла, що українська сторона ще раз звернулася до представників РФ з вимогою негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. Однак Москва заблокувала питання звільнення заручників та політв’язнів.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Пов`язані новини