У кількох містах Саудівської Аравії і Туреччини провели символічні церемонії прощання з журналістом Джамалем Хашогджі, якого на початку жовтня вбили у саудівському консульстві у Стамбулі.

Син Хашоггі, Самал, приєднався до прощальної церемонії у Джидді — західному саудівському місті. Сотні людей взяли участь у молитві в Мецці і Медіні, а також у Стамбулі.

За словами членів сім'ї Хашогджі, символічну церемонію прощання вирішили влаштувати через те, що вже не сподіваються на те, що його тіло буде знайдене.

Наречена загиблого, яка чекала на нього під консульством Саудівської Аравії e день вбивства, каже, що через відсутність тіла і неможливість провести повноцінний похорон змиритися з фактом смерті Хашоггі їй ще важче.

«Якщо хтось помирає, вам просто необхідно побачити їх на власні очі, аби змиритися», — розповіла Хатідже Дженгіз.

Церемонія прощання з Хашогджі пройшла на наступний день після того, як прокуратура Саудівської Аравії заявила, що вимагатиме смертної кари для 5 із 11 обвинувачених у справі про вбивство журналіста.

Загалом розслідування проводиться щодо 21 людини.

Генпрокурор Саудівської Аравії Шалаан бін Раджиха Шалаан стверджує, що 2 жовтня у будівлі консульства Саудівської Аравії Хашогджі отримав смертельну ін'єкцію, після чого його тіло розчленували.

У той же час, за даними журналістів та силовиків Туреччини, журналіста Хашогджі задушили, а вже потім розчленували у саудівському консульстві.

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена.

За даними турецької влади, Хашогджі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечували, що Хашогджі перебуває в консульстві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини

19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним. Офіційним поясненням є те, що він помер після бійки. Саудівська влада не уточнює, ким були ті люди, з якими побився Хашогджі. Водночас, у справі затримали 18 осіб, які є громадянами Саудівської Аравії.

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії заявив, що в Ер-Ріяді не знають деталей вбивства журналіста Джамаля Хашогджі в саудівському консульстві у Стамбулі і не знають, де його тіло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись: