Політика

У Молдові спікер підписав низку призначень замість відстороненого президента

10 січня, 2018 16:29
Політика/У Молдові спікер підписав низку призначень замість відстороненого президента
Зберегти
Вигляд
Голова парламенту Молдови Андріан Канду підписав замість відстороненого президента країни Ігоря Додона укази про призначення семи нових членів уряду.

Голова парламенту Молдови Андріан Канду підписав замість відстороненого президента країни Ігоря Додона укази про призначення семи нових членів уряду.

Про це повідомляє Newsmaker.md.

Так, пост віце-прем'єра з євроінтеграції посів віце-спікер, екс-голова уряду Юріє Лянке. Міністерство юстиції очолив екс-голова Конституційного суду Олександр Тенасе.

Міністром економіки та інфраструктури став екс-прем'єр Кирило Габурич, який в 2015 році добровільно склав з себе повноваження прем'єра через скандал щодо його диплома.

Міністором закордонних справ і європейської інтеграції призначено колишнього посла Молдови в Швейцарії Тудора Ульяновскі.

Віце-прем'єром з реінтеграції стала Христина Лесник, яка була головою Управління міжнародних відносин МВС. Міністром охорони здоров'я, праці та соцзахисту — колишня директорка Центру переливання крові Світлана Чоботар. Міністром сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища — ректор Аграрного університету Лівіу Волконович.

Нагадаємо, також Канду підписав закон, що забороняє ретрансляцію російських новин та інформаційно-аналітичних програм у Молдові.

За порушення цього передбачені штрафи у сумі до майже $6 тисяч.

Водночас Ігор Додон пригрозив у Facebook масовими протестами. Він заявив, що «залишає за собою право мобілізувати сотні тисяч громадян, якщо влада не відмовиться від шахрайства».

2 січня Конституційний суд Молдови тимчасово призупинив повноваження президента країни Ігоря Додона. Перед цим Додон двічі відхилив запропоновані главою уряду кандидатури міністрів і віце-прем'єрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За що президента Молдови тимчасово відсторонили від обов'язків

Пов`язані новини