Московський державний університет (МДУ) планує провести «Перші Скрипальські читання», присвячені річниці отруєння екс-агента російської розвідки Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в британському Солсбері. Запросили й «Петрова» з «Бошировим».

Як повідомив професор МДУ, член наукової ради при Радбезі РФ Андрій Манойло, на цій конференції обговорюватимуть «досвід західних спецслужб з організації інформаційно-психологічної інтервенції на територію Росії».

Також він розповів, що запрошення на «читання» направили підозрюваним у отруєнні Скрипалів «Руслану Боширову» та «Олександру Петрову», які, за даними журналістів, є агентами ГРУ, а їхні справжні імена — Анатолій Чепіга та Олександр Мішкін відповідно.

«Було б дуже добре, якщо б вони взяли участь у роботі конференції. Ми відправили їм запрошення безпосередньо кур'єром на їхню адресу. Я переконаний, що до цих людей доходить інформація із зовнішнього світу. Зараз є кілька адрес, за якими вони можуть перебувати. У них є фізичні адреси, в них є адреси роботи, які ними ж задекларовані. Вони ж в інтерв'ю Симоньян дали повну інформацію про те, ким вони працюють і де. Ми відправили три листи. Ніяких детективних історій тут не було», — сказав Манойло.

Також на конференцію запросили професорів, викладачів, аспірантів і студентів. За словами Манойла, наступні «Скрипальські читання» він хотів би провести у Великій Британії — в Солсберецькому соборі.

Раніше повідомлялося, що син загиблої від «Новачка» британки написав листа президенту РФ Володимиру Путіну, в якому попросив допитати Петрова та Боширова.

Нагадаємо, у березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». 

5 вересня 2018 року британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки. Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».

Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з Петровим і Бошировим, де вони заявили, що відвідували Солсбері як туристи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів

26 вересня 2018 року видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я Руслана Боширова — Анатолій Чепіга. За даними журналістів, він є полковником ГРУ РФ і має звання «Героя Росії».

9 жовтня видання The Insider і Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я другого підозрюваного в отруєнні Скрипаля, відомого як Олександр Петров — Олександр Євгенович Мішкін. Він є військовим лікарем і полковником ГРУ Росії.

У лютому 2019 року розслідувачі Bellingcat та видання The Insider встановили справжнє ім’я ше одного імовірного агента ГРУ, причетного до отруєння в Солсбері. Його ім'я — Денис Сергеєв.

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.

Поділитись: