Світ

У Москві біля стадіону «Лужники» вивісили плакат на підтримку Сенцова

14 червня, 2018 18:28
Світ/У Москві біля стадіону «Лужники» вивісили плакат на підтримку Сенцова
Зберегти
Вигляд
У Москві біля стадіону «Лужники», де відбулось відкриття чемпіонату світу з футболу, вивісили плакат на підтримку українського політв’язня Кремля Олега Сенцова.

У Москві біля стадіону «Лужники», де відбулось відкриття чемпіонату світу з футболу, вивісили плакат на підтримку українського політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Про це повідомив засновник руху «Открытая Россия» Михайло Ходорковський.

Акцію влаштувало московське відділення «Открытой России».

14 червня відбулось офіційне відкриття фінального етапу чемпіонату світу з футболу в Росії. Європейський союз, Сполучені Штати та Україна засудили проведення змагань у Росії та закликали Кремль звільнити політв'язнів та припинити агресію в Україні.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів.

У день відкриття чемпіонату навпроти представництва Європейського Союзу в Україні відбулася акція з вимогою звільнити українських політв'язнів у Росії та бойкотувати Чемпіонат світу з футболу.

Українська діаспора у світі заявила, що публікуватиме матеріали про злочини Кремля протягом ЧС з футболу.

Український конгресовий комітет Америки ініціював проведення 13 червня одноденного голодного протесту на знак солідарності із політв’язнем Кремля Олегом Сенцовим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Я не програв і пощади не прошу»: Олег Сенцов написав лист правозахисникам

Станом на 14 червня український режисер-політв'язень Кремля Олег Сенцов голодує вже 32 дні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін боїться таких людей, як Сенцов — депутатка Європарламенту Гармс

Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини