У Москві жіночі та чоловічі СІЗО відмовилися приймати взятого під варту трансгендера — жінку, яка перебуває в процесі переходу в чоловічу стать.

У Москві жіночі та чоловічі СІЗО відмовилися приймати взятого під варту трансгендерного чоловіка, який перебуває в процесі переходу з жіночої статі. 

Про це «Московському комсомольцю» повідомила представниця Федеральної служби виконання покарань в Москві Анна Каретнікова.

Жінку, яка встигла змінити документи, та стала Назаром Гулевичем, суд взяв під варту 25 серпня. Тоді ж Назара повезли в єдине жіноче СІЗО Москви, де його відмовилися приймати та направили в чоловіче. В іншому після огляду тіла Гулевича також не взяли для відбування покарання.

Як наслідок, затриманого Гулевича відправили до лікарні, де є і чоловіки, і жінки.

«Там його права за статевою ознакою точно не порушені», — розповіла Каретнікова.

Ще на волі Гулевич встиг змінити офіційні документи, однак процес фізичної трансформації з жінки в чоловіка затягнувся та на момент затримання не був завершений. І слідчий, і прокурор, і суддя про це знали. Жодне російське СІЗО не передбачене для утримування трансгендерних людей. Однак суд вважає, що залишити Назара під підпискою про невиїзд чи на домашньому арешті не можна.

Гулевича звинувачують в розкраданні уставного капіталу однієї з фірм. Як зауважує «Московський комсомолець», за такі злочини Верховний суд РФ не рекомендує поміщувати в СІЗО.

Раніше росіяни Євген Войцеховський і Павло Стоцко, які уклали шлюб у Данії, заявили, що в Росії їм офіційно визнали одностатевий шлюб.

Однак центр держпослуг спростував новину «Дождя» про визнання шлюбу між двома росіянинами. Там заявили, що не займаються послугами з реєстрації шлюбу і не проставляють штампи в паспорт. 

Пізніше росіянин, що зареєстрував одностатевий шлюб, повідомив про погрози.

 

Поділитись: