Життя

У Росії вперше офіційно визнали шлюб двох чоловіків — «Дождь»

25 січня, 2018 20:30
Життя/У Росії вперше офіційно визнали шлюб двох чоловіків — «Дождь»
Зберегти
Вигляд
У Росії вперше офіційно визнали шлюб між двома чоловіками, який вони уклали в Копенгагені, де одностатеві шлюби легалізовані.

У Росії вперше офіційно визнали шлюб між двома чоловіками, який вони уклали в Копенгагені, де одностатеві шлюби легалізовані.

Про це одружені Євген Войцеховський та Павло Стоцько розповіли в ефірі телеканалу «Дождь».

Чоловіки зареєстрували шлюб в Копенгагені 4 січня 2018 року. Документи про реєстрацію разом із завіреними нотаріальними перекладами вони подали до Центру послуг у Москві.

У Центрі їм поставили штампи в паспортах на сторінці сімейного стану, підтвердивши, що чоловіки зареєстрували шлюб. «Дождь» підтверджує цей факт та зазначає, що має в розпорядженні копії паспортів.

За словами Войцеховського та Стоцько, співробітник центру оформив їхні документи «без зайвих питань, не змінюючись в обличчі». Уся процедура тривала близько п’яти хвилин.

У прес-службі РАГСУ Москви на питання «Дождя» про те, чи можна поставити штамп в російському паспорті, якщо одностатевий шлюб був укладений за кордоном, — послалися на Сімейний кодекс. У Кодексі йдеться, що «для укладення шлюбу необхідна взаємна добровільна згода чоловіка та жінки, що вступають в шлюб».

«Ваше питання мало б сенс у разі, якби в Сімейному кодексі Російської Федерації було використане інше формулювання. Наприклад, «добровільна згода осіб, що вступають в шлюб». Подальше обговорення Вашого питання вважаю недоцільним», — відповіли у РАГСІ.

У 2014 році в Санкт-Петербурзі зареєстрували шлюб між дівчиною і трансгедером. Одруження стало можливим, оскільки трансгендер на той момент ще не поміняла паспорт і за документами була чоловіком.

Нагадаємо, що від 9 січня в Австралії офіційно можуть одружуватися одностатеві пари.

У жовтні 2017-го у Німеччині вперше зареєстрували одностатевий шлюб.

Пов`язані новини