УКРАЇНА

У Москві вийшли на акцію підтримки політв’язнів Сенцова й Балуха

1 жовтня, 2018 08:37
УКРАЇНА/У Москві вийшли на акцію підтримки політв’язнів Сенцова й Балуха
Зберегти
Вигляд
У Москві учасники російської ініціативи «Стратегия-30» провели щомісячну акцію «День політв’язня».

У Москві учасники російської ініціативи «Стратегия-30» провели щомісячну акцію «День політв’язня». Вони вимагали звільнити незаконно засуджених українців Олега Сенцова та Володимира Балуха, які голодують понад 140 днів.

Про це повідомляє «Крим.Реалії».

За словами учасниці пікету Віри Лаврешиної, акція відбулася спокійно.

«Напевно, населення Москви звикло, що постійно хтось пікетує: за скасування пенсійної реформи і за свободу Сенцова й Балуха! У москві та Пітері, в Парижі, Берліні та Чикаго, Варшаві та Києві люди вимагають звільнити українських політв’язнів та всіх заручників Путіна», — сказав Лаврешина.

Учасники «Стратегии-30» щомісяця 30 числа виходять на акцію «День політв’язня». Їхні акції мають мирний характер. «Стратегия-30» вимагає звільнити політв’язнів, повернути Крим Україні та вивести війська з Донбасу.

Станом на 1 жовтня Олег Сенцов голодує в колонії на півночі Росії вже 141 день. Володимир Балух у СІЗО анексованого Криму — 197 днів.

У лікарні Сенцову скоригували лікування. Росія заявила, що в нього стабільний стан здоров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов сподівається на звільнення, однак надії все менше — адвокат політв’язня

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. В Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

5 липня підконтрольний окупаційній владі Раздольненський районний суд Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини