У Москві затримали акторів «Teaтру.doc» через роздачу листівок на підтримку Сенцова
У центрі Москви затримали акторів «Teaтру.doc» Марію Чупринську таГригорія Гандлевського, а також художницю Алісу Сафіну і активістку Наталію Савоськина. Вони роздавали на вулиці листівки на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова.
У центрі Москви затримали акторів «Teaтру.doc» Марію Чупринську та Григорія Гандлевського, а також художницю Алісу Сафіну і активістку Наталію Савоськина. Вони роздавали на вулиці листівки на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова.
Про це повідомляє російське опозиційне видання «Новая газета».
Актори та активісти роздавали інформаційні листівки англійською та іспанською мовами, у яких розповідалося про особу Сенцова і причини його переслідування.
Активістів після затримання доставили в ОВС «Китай-город».
На Савоськину та інших учасників акції склали протокол за статтею про порушення порядку проведення акції (ч. 5 ст. 20.2 КоАП Росії).
Через деякий час у них відібрали листівки і відпустили з відділення поліції.
Театр.doc — московський театр документальної п'єси, розташований за адресою Малий Казенний провулок, 12. Велика частина вистав ТЕАТР.DOC - в жанрі «документального театру», засновані на справжніх текстах, інтерв'ю та долях реальних людей.
Нагадаємо, 13 червня київському кінотеатрі «Жовтень» відбувся благодійний показ фільму Громадського «Етапом через пів-Землі» про українських політв’язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.
Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.
Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.
#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.
1-2 червня відбувся перший етап акції Save Oleg Sentsov.
Режисер Аскольд Куров, який зустрівся із Сенцовим 4 червня, повідомив Громадському, що Сенцова примусово годуватимуть у разі загрози його життю.
5 червня Олег Сенцов написав листа лідерам країн «Великої сімки». У своєму листі він наголосив: З приводу ситуації з українськими політв'язнями, я сподіваюся, що ви щось зможете зробити для вирішення їхніх доль і не будете зосереджуватися на одній особистості, наприклад, мені.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова
8 червня родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі, на якій була, зокрема, сестра Олега Сенцова, родичі домагалися кілька років.
Також 8 червня у соцмережах почали другий етап глобальної акції на підтримку Сенцова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»
Як заявила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко, Україна готова обміняти 23 засуджених росіян на Сенцова та інших українських політв’язнів.
У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Вони все ще там»: у Києві вимагали звільнити Сенцова та інших в'язнів Кремля (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.
Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.
- Поділитися: