Міністерство охорони здоров’я звернулося до компанії-виробника з проханням надати документи для реєстрації протиепілептичного препарату Sabril та готове у стислі терміни його зареєструвати.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 30 травня.

«Якщо говорити конкретно по лікарському засобу Sabril, ми звернулися до компанії Sanofi, яка його виготовляє, щоб вони подали документи на реєстрацію... І ми відразу, в дуже стислі терміни зареєструємо цей лікарський засіб, щоб ми могли його закуповувати, завозити на територію України офіційно. І щоб наші хворі на епілепсію могли користуватися саме цим лікарським засобом», — зазначив міністр.

Водночас він наголосив, що аналогічна ситуація склалася в Україні й щодо інших лікарських препаратів, і за останній тиждень у МОЗ «зробили сім чи вісім таких звернень до різних виробників по всьому світу щодо тих препаратів, стосовно яких звертаються пацієнти».

Підставою до обговорення цього питання стала петиція на сайті президента, яку 21 травня зареєстрували батьки дітей, хворих на епілепсію.

Вони просять прискорити реєстрацію протиепілептичного препарату Sabril та закупівлі державою якісних протиепілептичних препаратів закордонного виробництва. Станом на 30 травня петиція набрала 4 625 підписи із 25 тисяч необхідних для розгляду.

Епілепсія — хронічне захворювання ЦНС, що проявляється різними пароксизмальними станами, тобто нападами (судомними або безсудомними), і специфічними змінами особистості, що виражаються прогредієнтно.

Sabril — це препарат, який використовується для лікування епілепсії, який став доступний як загальний препарат лише у 2019 році. Він входить в протоколи лікування епілепсії багатьох Європейських країн вже понад десять років.

Поділитись: