Концентрація шкідливих речовин на території Херсонської області у зв'язку з ситуацією на півночі анексованого Криму не перевищує небезпечний рівень. Відтак, загрози здоров'ю дітей і дорослих немає.

Концентрація шкідливих речовин на території Херсонської області у зв'язку з ситуацією на півночі анексованого Криму не перевищує небезпечний рівень. Відтак, загрози здоров'ю дітей і дорослих немає.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров'я.

«Наразі рівень шкідливих речовин в Херсонській області не перевищено, а здоров’я дітей та дорослих поза загрозою. Відповідні структурні підрозділи МОЗ України та інших міністерств продовжують проводити регулярні лабораторні дослідження повітря», — йдеться у заяві.

У МОЗ зазначають, що за результатами лабораторних досліджень ґрунту, води та повітря на території Херсонщини «перевищень допустимої концентрації оксиду азоту, оксиду сірки, сірководню, оксиду вуглецю не виявлено».

Заміри проводились у найближчих селищах прикордонної території Чаплинського та Каланчаківського районів Херсонщини.

«Жодну дитину чи дорослого не було госпіталізовано до закладів охорони здоров’я області», — наголосили у МОЗ.

На півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ лише 27 серпня повідомили, що на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини, у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

«Служба» прав споживачів РФ встановила, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

Україна вирішила закрити контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка» на межі з Кримом у зв'язку з викидами.

Президент Петро Порошенко у зв’язку з хімічними викидами заводу в анексованому Криму розпорядився, аби дітей з Армянська відправили на оздоровлення в Херсонську область.

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

Поділитись: