У МОЗ прогнозують, що на лікування людей із COVID-19 до кінця 2021 року будуть потрібні ще 5-10 мільярдів гривень
Через прогнозоване зростання захворюваності на COVID—19 з осені 2021 року для лікування пацієнтів будуть необхідні від 5 до 10 мільярдів гривень додаткового фінансування за Програмою медичних гарантій.
Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», про це на брифінгу у вівторок, 27 липня, розповіла заступниця директора департаменту медичних послуг та лікарських засобів Національної служби здоров’я України Анна Фенчак.
За словами Фенчак, 5-10 мільярдів гривень — це сума необхідного додаткового фінансування за Програмою медгарантій у разі, якщо влада зможе дієво розподілити пацієнтів і не розширюватиме мережу закладів для COVID-пацієнтів.
Якщо ж цього не вдасться уникнути, а також будуть «залучати не зовсім ефективну команду, то ця сума може збільшитися», додала представниця НСЗУ.
Фенчак також зауважила, що на початку року з Програми медгарантій забрали 6,5 мільярда гривень на вакцинацію проти коронавірусу. З цих коштів до Програми повернулася лише половина.
На думку керівника експертної організації StateWatch Гліба Канєвського, влада повинна якнайшвидше знайти фінансування Програми медгарантій, щоб бути готовою до очікуваного сплеску захворюваності на COVID-19 восени. Для цього, вважає експерт, можна перерозподілити кошти з інших бюджетних програм.
Як раніше повідомляло міністерство фінансів України, за січень-травень 2021 року на боротьбу з коронавірусом були спрямовані 19,5 мільярда бюджетних гривень. Із них найбільше — 8,3 мільярда — пішли на фінансування Програми медичних гарантій.
Про можливий сплеск захворюваності на COVID-19 восени раніше заявляли міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко й учені Національної академії наук України. Вони пов'язують очікуване зростання кількості людей з коронавірусом із поширенням більш заразного штаму «Дельта».
Штам «Дельта» вперше виявили в Індії. Він має дві ключові мутації зовнішньої «спайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини. ВООЗ раніше визнала його таким, що «викликає занепокоєння», адже він є більш заразним.
За даними Управління з питань громадського здоров'я Великої Британії, цей штам в 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та в 1,45 раза частіше — до реанімації. Водночас вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними.
Наразі в Україні з 24 лютого діє адаптивний карантин: регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, де карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації. Наразі всі регіони «зелені», хоча деякі з них не відповідають показникам цієї зони.
- Поділитися: