У Центрі громадського здоров’я МОЗ України заперечили, що зменшення кількості нових випадків інфікування пов’язане з тим, що у вихідні роблять менше тестів.

Про це в ефірі hromadske заявив Роман Родина, начальник відділу епіднагляду за інфекційними хворобами ЦГЗ.

За його словами, за добу в Україні роблять 1000-1200 тестів.

«Наші лабораторії у стані підвищеної готовності, вони працюють… декілька лабораторій взагалі працюють цілодобово. Ні, такого насправді не було (що у неділю роблять менше тестів — ред.), є графік чергувань, і лабораторії працюють в режимі 24/7», — сказав епідеміолог.

Він додав, що, наприклад, за добу 6 квітня в Україні протестували 1409 людей з підозрою на коронавірус.

Родина зазначив, що зараз є стабілізація показників росту кількості нових випадків коронавірусу і «деякі тенденції» до зменшення.

«Якщо раніше ми реєстрували близько 150-160 підтверджених випадків, то зараз ми реєструємо менше — десь 130-140. Ми бачимо, що ріст захворюваності стабілізувався і почалася тенденція до зменшення кількості позитивних тестів», — розповів він.

Стійка тенденція до зменшення кількості випадків інфікування дозволить говорити про пом’якшення умов карантину в Україні.

Раніше з’явилися припущення, що зменшення кількості нових випадків пов’язане з тим, що лабораторії роблять менше тестів у неділю, коли вихідний.

Водночас президент Володимир Зеленський упевнений, що зменшення кількості нових випадків є результатом карантину, який запровадила влада.

Нагадаємо, з 6 квітня в Україні діють нові обмеження на період карантину, які уряд запровадив у межах боротьби з епідемію коронавірусної хвороби COVID-19.

Однак адвокатське об'єднання вже оскаржило у суді відповідну постанову, бо вона, на думку юристів, порушує конституційні права громадян.

Нагадаємо, станом на ранок 7 квітня в Україні зафіксували 1462 випадки інфікування коронавірусом, 45 людей померли.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: