У МОЗ заявили, що кількість кисневих станцій в Україні збільшиться майже у 8 разів. Частину вже монтують у лікарнях

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що кількість кисневих станцій в Україні до кінця 2022 року збільшиться до 385 ㅡ це майже у 8 разів більше, ніж було у липні 2021—го.

Про це повідомили у МОЗ.

Минулого року 118 кисневих станцій закупили коштом урядової субвенції. Наразі частина з них вже встановлена в лікарнях, де приймають пацієнтів із COVID-19.

Державне підприємство «Медичні закупівлі» додатково придбало ще 225 станцій за 648 мільйонів гривень. Спершу планували закупити 196 кисневих станцій, але завдяки конкуренції на торгах вдалося зекономити гроші на додаткові 29 станцій.

Ляшко заявив, що їх уже постачають, зокрема до Одещини, куди міністр їздив з робочим візитом.

Уже після завершення робіт кількість постійних кисневих станцій в Україні має збільшитися майже у 8 разів, якщо порівняти з минулим роком. За даними МОЗ, станом на липень 2021 року в Україні функціонувало лише 50 кисневих станцій.

Нагадаємо, у листопаді минулого року президент Володимир Зеленський підписав закон про виділення додаткових 800 мільйонів гривень на обладнання опорних лікарень кисневими станціями. Планується, що це має зменшити попит на кисень у балонах.

У медзакладах є й інші опції, проте, на думку законодавців, вони не такі ефективні. Наприклад, лікарні, які використовують лише кисневі балони, першими стикаються з дефіцитом кисню під час підвищення попиту.

Встановлення кисневих концентраторів збільшує навантаження на електричні мережі лікарень, що може вивести їх із ладу, а кисневі резервуари для рідкого кисню потребують дозаправлення, внаслідок чого може виникнути ризик кисневої залежності.

Натомість кисневі станції — це власні системи генерації кисню з навколишнього повітря, які подають кисень під високим тиском по всьому медзакладу через централізовану систему трубопроводів від єдиного генератора. Така система може забезпечити повну кисневу незалежність лікарні.