У Білорусі у ніч з 10 на 11 серпня під час акцій протесту, які почались після виборів президента країни, затримали понад 2 тисячі людей.

Про це стверджують у Міністерстві внутрішніх справ країни.

Також у білоруському МВС заявили, що внаслідок протистояння мітингувальників і силовиками постраждали 21 правоохоронець і військовослужбовець внутрішніх військ, 5 з них госпіталізовані.

Повідомляється, що найбільш масові протести відбулись у Мінську, Бресті, Могильові та Новополоцьку.

Зокрема, у Мінську і Новополоцьку силовики «були змушені активно застосовувати спецзасоби для припинення протиправних дій».

Що треба знати про вибори в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Після завершення голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували 79,7% виборців.

За попередніми результатами виборів, Лукашенко здобув 80,23%, а в опозиційної кандидатки Світлани Тіхановської — 9,90%. Тіхановська не визнає офіційних результатів виборів президента, а також заявляє про готовність до довготривалих протестів у країні.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі. Влада повідомила про затримання 3 тисяч людей та поранення приблизно 50 протестувальників.

Зранку 10 серпня Слідчий комітет повідомив про відкриття кримінальних справ через масові протести. Там кажуть, що протестувальники вчиняли насильство до правоохоронців, проте про дії самих правоохоронців не згадують.

Про події після закриття дільниць у Білорусі читайте в нашому онлайні. Про другий день протестів читайте тут.

Поділитись: