У М'янмі загинули уже 320 протестувальників. США та Велика Британія вводять нові санкції проти влади військових

У містах М'янми тривають масові акції проти військових, які 1 лютого захопили владу. З того часу у країні загинули щонайменше 320 протестувальників.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на Асоціацію допомоги політв'язням М'янми (AAPP).

Так, у четвер, 25 березня, масові протести тривали у фінансовій столиці країни — Янгоні, а також інших містах. Під час акцій правоохоронці застрелили ще 9 демонстрантів.

За даними AAPP, після держперевороту у М'янмі заарештували приблизно 3 тисячі протестувальників, журналістів та інших людей.

У відповідь на це Сполучені Штати та Велика Британія вирішили посилити санкції проти самопроголошеної влади М'янми. Так, Вашингтон запровадив обмеження проти двох компаній, які є частиною мережі, яку контролюють військові.

Ця мережа є джерелом фінансових надходжень самопроголошеного уряду М'янми і охоплює низку сфер — від гірничодобувної промисловості до туризму. Проти однієї із цих компаній запровадила санкції і Велика Британія.

Що сталось у М'янмі?

Там військові 1 лютого влаштували державний переворот. Вони відсторонили від влади та затримали лідерку керівної партії «Національна ліга за демократію» Аун Сан Су Чжі та інших високопосадовців. Військові заявили, що затримання стали відповіддю на «фальсифікацію» парламентських виборів, які відбулися в країні в листопаді 2020 року.

Влада в М'янмі перейшла до головнокомандувача збройними силами Мін Аун Хлайна. Раніше він погрожував скасувати Конституцію, якщо «закони не будуть виконуватися». Тоді військові заперечували, що головнокомандувач погрожував влаштувати державний переворот.

3 лютого Аун Сан Су Чжі звинуватили в незаконному зберіганні рацій удома, а пізніше — у нібито порушенні закону про ліквідацію надзвичайних ситуацій. А президента країни Віна М'їна звинувачують у «порушенні карантину». Обох посадовців затримали військові.

Правозахисні організації та міжнародна спільнота загалом засудили дії військових, а низка країн ввела проти них санкції. Хоча деякі країни, як-от Китай і Росія, заявили про підтримку влади Мін Аун Хлайна.

Після держперевороту в країні спалахнули масштабні протести проти влади військових. Поліція, своєю чергою, вдалася до жорстких розгонів протестувальників.