УКРАЇНА

У МЗС Польщі заявили, що героїзація Україною Бандери «отруює» відносини двох країн

26 березня, 2018 13:18
УКРАЇНА/У МЗС Польщі заявили, що героїзація Україною Бандери «отруює» відносини двох країн
Зберегти
Вигляд
Заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Цихоцький вважає, що героїзація Україною людей, яких Польща вважає злочинцями, продовжує отруювати українсько-польські відносини.

Заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Цихоцький вважає, що героїзація Україною людей, яких Польща вважає злочинцями, продовжує отруювати українсько-польські відносини.

Про це Цихоцький заявив у інтерв'ю «Європейській правді».

Як приклад дипломат навів історію польської медсестри, яка розірвала документ українки, побачивши, що вона мешкає на вулиці Бандери.

«Це прикрий випадок, проте я хотів би вступитися — ми не знаємо про родинну історію цієї людини. Можливо, її родичі були вбиті послідовниками Бандери. Звичайно, що і українська дівчина ні в чому не винна — мало хто на який вулиці прописаний? Але це показує, що героїзація Україною людей, яких ми вважаємо злочинцями, продовжує отруювати наші відносини», — сказав він.

Разом з тим він запевнив, що Польща не претендує вирішувати, «чиїми іменами будуть названі вулиці українських міст».

Раніше Цихоцький заявив, що Варшава не хоче обирати героїв для України чи впливати на історію.

Раніше глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що Україна дозволить ексгумацію поляків у разі згоди Польщі на легалізацію українських пам'ятників.

Пізніше у Порошенка повідомили, що Україна та Польща погодились з необхідністю зняти мораторій на пошуково-ексгумаційні роботи.

Президент Польщі Анджей Дуда 6 лютого 2018-го підписав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає покарання за заяви про причетність поляків до Голокосту. Серед пакету проектів зокрема був і законопроект про заборону «бандерівської ідеології» в Польщі.

ЧИТАЙТЕ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі

Пов`язані новини