УКРАЇНА

Варшава не хоче обирати героїв для України чи впливати на історію — МЗС Польщі

25 березня, 2018 17:51
УКРАЇНА/Варшава не хоче обирати героїв для України чи впливати на історію — МЗС Польщі
Зберегти
Вигляд
Думки про те, що Варшава нібито хоче обирати для України героїв або прагне вплинути на зміст українських підручників з історії, є «абсолютно невиправданими».

Думки про те, що Варшава нібито хоче обирати для України героїв або прагне вплинути на зміст українських підручників з історії, є «абсолютно невиправданими».

Про це заявив заступник голови Міністерства закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький, передає Wpolityce.

«Польща не хоче обирати героїв для України. Однак ми не погодимося на те, щоб у поляків відібрали право на поховання їхніх близьких», — заявив політик.

Ціхоцький очолює міжурядову групу щодо історично-правового діалогу з Ізраїлем. Його запитали, чому б Польщі не створити аналогічну групу з Україною.

Ціхоцький заявив, що Київ «не привітав» польську пропозицію про створення спільного політичного механізму врегулювання цих питань.

«Обидві сторони мають якісь очікування один від одного або вимоги, так як пошук людських останків, ексгумація, реституція культурних цінностей», — додав заступник міністра.

Він підкреслив, що у контексті історично-культурних суперечок з Києвом Польща «не може погодитися» на призначення спеціальної комісії щодо цього лише за допомогою поправки до Закону про Інститут нацпам’яті.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін також висловився про українських героїв, згадавши поліцйеського у Франції, який обміняв себе на заручника та загинув у нещодавньому теракті в місті Треб.

Раніше глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що Україна дозволить ексгумацію поляків у разі згоди Польщі на легалізацію українських пам'ятників.

Пізніше у Порошенка повідомили, що Україна та Польща погодились з необхідністю зняти мораторій на пошуково-ексгумаційні роботи.

Президент Польщі Анджей Дуда 6 лютого 2018-го підписав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає покарання за заяви про причетність поляків до Голокосту. Серед пакету проектів зокрема був і законопроект про заборону «бандерівської ідеології» в Польщі.

ЧИТАЙТЕ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі

Ухвалення цього закону викликало невдоволення в Україні. Також закон розкритикували у СШАІзраїлі та Франції

Українське МЗС зазначило, що «українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися», а Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Радикальних змін у законі про Інститут нацпам’ятіУкраїні чекати не слід — аналітики

 

Пов`язані новини