УКРАЇНА

У НАБУ закликали переглянути зміни до КПК у законі про судову реформу

5 жовтня, 2017 00:21
УКРАЇНА/У НАБУ закликали переглянути зміни до КПК у законі про судову реформу
Зберегти
Вигляд
Національне антикорупційне бюро закликає президента Петра Порошенка ветувати зміни до Кримінального процесуального кодексу, які передбачені законопроекті №6232 про судову реформу, оскільки вони «паралізують роботу органів досудового розслідування».

Національне антикорупційне бюро закликає президента Петра Порошенка ветувати зміни до Кримінального процесуального кодексу, які передбачені законопроекті №6232 про судову реформу, оскільки вони «паралізують роботу органів досудового розслідування».

Про це йдеться у заяві на сайті НАБУ.

«Законопроект №6232 містить низку суперечностей, які у разі набуття чинності, можуть паралізувати роботу органів досудового розслідування», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що найбільше занепокоєння викликає поправка до ст. 219 КПК України, яка передбачає обмеження термінів досудового розслідування тяжких злочинів до 6 місяців з моменту внесення відомостей до ЄРДР, з можливістю продовження розслідування за рішенням суду ще на півроку.

«Наголошуємо, розкриття і розслідування складних корупційних схем у такі стислі терміни є неможливим», — наголосили у НАБУ.

Правоохоронці додали, що у складних обставинах детективу знадобиться щонайменше 7-10 місяців для здобуття доказів у справі.

Наголошується ще на одному ризику нових норм КПК — закриття в судовому порядку проваджень, в яких терміни досудового розслідування перевищують 6 місяців, за ініціативи самих фігурантів поточних розслідувань.

«У запропонованих до Кримінального процесуального кодексу змінах відсутні перехідні положення, які б виводили з-під дії Кодексу поточні справи, де нікому не оголошено про підозру», — додали в НАБУ.

Серед інших спірних змін у НА БУ відзначили зміни до статей 132, 234 , 242 та 303 КПК України.

Раніше у Верховній Раді зареєстрували проект про скасування судової реформи. Як повідомила Громадському одна із авторок проекту Олена Сотник, так звана правка Андрія Лозового від «Радикальної партії» до закону унеможливить притягнення до відповідальності корупціонерів та чиновників часів президентства Януковича.

ЧИТАЙТЕ: Ударили по термінах: як поправки до судової реформи загрожують розкриттю десятків резонансних злочинів

3 жовтня Верховна Рада підтримала судову реформу. За законопроект 6232, який вносить зміни до Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів, Кодексу про адміністративне судочинство України та інших законодавчих актів проголосували 234 народних депутати

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через голосування за судову реформу Добкін покинув «Опозиційний блок».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини