Національний банк України не бачить ризиків для курсу гривні у тому, що іноземні інвестори масово скуповують облігацій внутрішньої державної позики України.

Про це прес-служба Нацбанку повідомила у коментарі Громадському.

Так, за даними НБУ, від початку року частка іноземних інвестицій у державний борг України збільшилася в 11 разів і наразі складає 11%.

«Попри певну волатильність короткострокового капіталу наразі ми не бачимо ризиків у цій площині для ситуації на валютному ринку», — повідомили у Нацбанку.

Зокрема, там вважають, що попри рекордні інвестиції, обсяги притоку іноземного капіталу є порівняно незначними. Цей капітал прямує до державних цінних паперів, не перегріваючи економіку. Також те, що іноземці вкладають свої кошти саме у гривневі облігації, зменшує валютні ризики для гривні.

«Окрім того, іноземні інвестори достатньо активно придбають не тільки короткострокові ОВДП, але й середньо- та довгострокові», — зазначають у Нацбанку, вказуючи, що зменшує ризик одномоментного відтоку валюти з економіки України.

У НБУ додають, що надлишки валюти на ринку, які виникають через приплив іноземних інвестицій, використовують для поповнення міжнародних резервів.

«Важливо, що така ситуація на фінансовому ринку відбувалася упродовж нового політичного циклу. Це засвідчує достатню ізольованість рішень іноземних інвесторів від політичних процесів», — додали в НБУ.

Сприятлива ситуація на валютному ринку дозволила Нацбанку протягом липня збільшити валютні резерви на 1,2 мільярда доларів.

Зазначимо, що станом на початок липня державний борг України вперше у 2019 році перевищив 80 мільярдів доларів. За червень він зріс на 2 мільярди доларів.

Раніше повідомлялося, що обсяг інвестицій іноземців у державний борг України зріс у 8 разів.

Також нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Крім цього, іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Поділитись: