У Нацбанку не бачать ризику того, що іноземці масово скуповують державні борги України

Національний банк України не бачить ризиків для фінансової стабільності України збільшення інвестицій нерезидентів в облігації державного боргу України.

Про це повідомив заступник голови Національного банку Олег Чурій під час Ukrainan Financial Forum, передає «Інтерфакс-Україна».

«Щодо частки нерезидентів, то вона ще не дійшла для того рівня, який є в інших країна, що розвиваються. В різних країнах (частка нерезидентів серед власників боргових облігацій — ред.) — це 30-40%, інколи навіть 50%», — заявив Чурій.

Водночас він визнав, що прихід нерезидентів в облігації державної позики України зробить валютний ринок менш стабільним.

«Однак ми будемо фінансувати наш бюджет безпечнішим способом», — додав Чурій.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Раніше у Мінфіні повідомили, що обсяг інвестицій іноземців у державний борг України від початку року виріс у 14 разів. Крім цього, іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

За підсумками серпня 2019 року Україні вдалося зменшити розмір свого боргу на 500 мільйонів доларів.