Економіка / Бізнес

У Нацбанку планують скасувати обов'язковий продаж валютної виручки експортерами

Інтерфакс-Україна
Економіка/Бізнес/У Нацбанку планують скасувати обов'язковий продаж валютної виручки експортерами
Зберегти
Вигляд
Голова Національного банку України Яків Смолій повідомив, що Нацбанк планує повністю скасувати норму щодо продажу валютної виручки, яку отримують експортери.

«В міру того, як будуть складатися ринкові умови, ми думаємо, що взагалі скасуємо цю норму», — повідомив Смолій під час конференції Американської торговельної палати у Києві 22 лютого.

Зазначимо, що з 1 березня норму щодо обов’язкового продажу валютної виручки знизять з 50% до 30%.

Нагадаємо, що 13 грудня 2018 року Нацбанк продовжив обов’язковий продаж 50% валютної виручки для експортерів до 6 лютого 2019 року.

Зазначимо, що в Україні діє правило, яке зобов’язує всі компанії, які отримують виручку в іноземній валюті (долари, євро, золото) продавати половину цієї виручки на міжбанківському ринку, обмінюючи її на гривні. Це правило запровадили для того, аби у більшій мірі контролювати курс валют та уникати його різких та непередбачуваних стрибків.

Нагадаємо, що 7 лютого набув чинності закон України про валюту та валютні операції, яким скасували понад 20 валютних обмежень. Зокрема, українцям дозволили купувати валюту через інтернет-банкінг.

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Президент підписав закон 4 липня на відкритій зустрічі влади та бізнесу.

Ухвалення закону дозволяє здійснити валютну лібералізацію, тобто призведе до значного спрощення валютних операцій українців та зніме валютні бар'єри для здійснення інвестицій закордон.

Пов`язані новини