У Національному банку наразі не прогнозують, що відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення може суттєво змінити ситуацію на валютному ринку, однак там вважають, що потрібно дочекатися остаточного ухвалення закону.

Про це повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій під час зустрічі з представниками «Європейської бізнес асоціації», передає «Укрінформ».

«Припливу іноземної валюти для купівлі землі, напевно, не буде, виходячи з тих положень закону про землю, які є в парламенті. Поки ми не зовсім розуміємо, який буде ринок землі, і нам дуже важко робити якісь прогнози», — повідомив Чурій.

Він додав, що точніші прогнози та розрахунки впливу відкриття ринку землі на валютний ринок можна буде зробити, коли з'явиться кінцевий варіант земельної реформи. Наразі ж депутати розглядають правки до законопроєкту, тож остаточний текст все ще може змінитися.

Нагадаємо, Рада почала розглядати законопроєкт про ринок землі 6 лютого. Документ вирішили розглянути за повною процедурою, тобто депутати розглядатимуть та голосуватимуть кожну з 4018 правок, поданих до законопроєкту.

28 грудня профільний комітет Ради рекомендував парламенту ухвалити закон про ринок землі у другому читанні.

11 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що винесе питання про продаж сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум після того, як парламент проголосує земельну реформу у першому читанні.

13 листопада парламент попередньо підтримав закон про ринок землі. Згідно з законопроєктом, ринок землі пропонують відкрити з 1 жовтня 2020 року. У проєкті встановили правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається купівля землі юрособами, бенефіціарними власниками яких є іноземці та особи без громадянства.

Поділитись: