Голова Національного банку України Яків Смолій повідомив, що кошти з нового кредити Міжнародного валютного фонду планують витратити на фінансування дефіциту державного бюджету.

Про це Смолій повідомив в інтерв’ю «BBC Україна».

«За попередньою домовленістю, усі суми, які ми обговорювали з МВФ та іншими донорами, будуть спрямовані до державного бюджету на покриття дефіциту», — заявив Смолій.

Зазначимо, що зазвичай МВФ перераховує кошти своїх кредитів до міжнародних золотовалютних резервів країн. Гроші із золотовалютних резервів держава не може витрачати на фінансування бюджетних видатків. Ними розпоряджається центральний банк (в Україні це НБУ) для того, аби підтримувати фінансову стабільність національних валют.

Смолій також додав, що у Нацбанку розраховують отримати перший транш нового кредиту МВФ вже наприкінці травня або на початку червня 2020 року. Ключову умову для підписання нової кредитної програми — ухвалення «антиколомойського» закону — Україна вже виконала.

7 травня у Міжнародному валютному фонді повідомили, що обговорюють укладання короткострокової програми stand-by з Україною. Раніше Україна домовлялася з МВФ про довгострокову програму EFF.

Раніше Україна та МВФ домовлялися про укладання 3-річної програми на 5,5-8 мільярда доларів у форматі EFF. Протягом 2020 року очікувалося, що Україна отримає 2 транші по 1,75 мільярда доларів.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Водночас колишні акціонери ПриватБанку намагаються через суд повернути собі банк.

Поділитись: