У Нацбанку пояснили дефляцію в Україні падінням цін на газ та пальне і низьким врожаєм картоплі

Через падіння цін на газ на світових ринках, а також падіння вартості пального в Україні за підсумками серпня 2019 року рівень цін зменшився на 0,3%.

Про це повідомляють у Національному банку.

Так, за даними НБУ, річна інфляція в серпні знизилася до 8,8% (тобто, проти серпня 2018 року ціни зросли на 8,8%). Таке уповільнення річної інфляції пояснюється зниженням темпів зростання тарифів, зокрема падінням ціни на газ для населення. Також на інфляцію вплинуло падіння цін на пальне на 3,2% проти цін у серпні 2018 року.

Ціни на продукти харчування в Україні за рік навпаки зросли. Так, сирі продукти подорожчали на 13,9%, а продукти з високим ступенем обробки — на 8,9%.

«Це зумовлено скороченням поголів’я та посиленням зовнішнього попиту. Також уповільнилося здешевлення яєць. Крім того, прискорилося зростання цін на картоплю через нижчий урожай цієї культури», — повідомили у Нацбанку.

Нагадаємо, що за даними Держстату, у серпні ціни в Україні впали на 0,3% проти попереднього місяця, але за рік вони зросли на 8,8%.

Зважаючи на зменшення темпів інфляції в Україні Нацбанк на початку вересня зменшив рівень облікової ставки на 0,5% — до 16,5% річних.

Нагадаємо, що у липні ціни в Україні впали на 0,6%, а у червні — на 0,5%.

У травні ціни в Україні зросли на 0,7%, а у квітні —  на 1%.

Місячна інфляція в Україні за березень складала 0,9%. Таким чином за місяць ціни пришвидшили своє зростання на 0,1 відсоткового пункти.

Зазначимо, що у лютому 2019 року ціни зросли на 0,5%.

За підсумками 2018 року інфляція в Україні досягла 5-річного мінімуму — 9,8%.