У Нацполіції не бачать зв'язку між погрозами Ніколову та стеженням за командою Bihus.Info
У Національній поліції заявили, що не вважають пов'язаними злочин щодо журналіста Юрія Ніколова та прослуховування команди розслідувачів Bihus.Info. Утім, поліціянти обіцяють об'єктивно розслідувати обидва випадки й установити, чи відбувалися вони на чиєсь замовлення і чи причетні до цього правоохоронці.
Про це заявив перший заступник глави Нацполіції Максим Цуцкірідзе в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».
«Чи пов'язаний цей злочин [щодо Ніколова] із стеженням за командою Бігуса? Я не бачу зв'язку: способи злочинів різні, мотиви різні. Частина команди Bihus.Info не є журналістами, але водночас їхні права були порушені», — сказав перший заступник глави Нацполіції.
Він зазначив, що у справі погроз Ніколову слідство вже встановило причетних, питання — у їхньому мотиві. Зараз перед поліцією та прокуратурою стоїть завдання встановити, що саме спонукало цих людей вчинити такі дії, чи був цей злочин замовним і пов'язаним із журналістською діяльністю, зазначив Цуцкірідзе.
«Результати розслідування будуть — про них я обов'язково проінформую. Прямо зараз, до повідомлення про підозру, не можу говорити, що та чи інша людина є потенційним злочинцем», — підкреслив представник поліції.
Коментуючи версію в мережі про те, що до стеження за командою Bihus.Info можуть бути причетні самі правоохоронці, Цуцкірідзе сказав: «На цьому етапі розслідування підстав для подібних тверджень у нас немає. Насправді це не так складно встановити. Своїм розслідуванням ми й відповімо на це питання».
Більше контексту
15 січня журналіст-розслідувач Юрій Ніколов повідомляв, що до його квартири ломилися невідомі. На двері вони приклеїли картки з образами та погрозами. За словами журналіста, це могло бути пов'язано з його розслідуваннями корупції в Міністерстві оборони.
Згодом у мережі зʼявилося відео, на якому, як стверджувалося, працівники команди розслідувачів Bihus.Info вживали наркотики. Головний редактор видання Денис Бігус повідомляв, що за командою стежили близько року, а фрагменти прослуховування змонтовані з декількох епізодів, між якими минули місяці.
Низка народних депутатів оголосила про звернення до правоохоронців через ці справи. Комісія з журналістської етики закликала правоохоронні органи до прозорого розслідування, а парламент — до нагляду за справою. Підтримку українським медійникам також висловила міжнародна організація «Репортери без кордонів».
Учасники українського Медіаруху, журналісти й медіа, закликали президента Володимира Зеленського засудити кампанію тиску на незалежних журналістів і розслідувачів та взяти під свій контроль розслідування злочинів проти медійників. Зеленський наголосив, що будь-який тиск на журналістів неприпустимий.
- Поділитися: