Канада запровадила санкції проти 114 осіб та 15 компаній через агресію РФ у Чорному і Азовському морях та анексію Криму. Про це заявила міністерка закордонних справ Канади Христя Фріланд.

Зокрема, обмеження застосували у відповідь на агресивні дії Росії проти трьох українських суден та захоплення українських моряків у листопаді 2018 року. 

У повідомленні уряду Канади зазначено, що обмежувальні заходи запровадили у взаємодії зі США та Європейським Союзом. Також наголошується, що заходи «підкреслюють незмінну трансатлантичну єдність у відповідь на агресивні дії Росії проти України.

Раніше у Міністерстві фінансів США запровадили санкції проти шести осіб і восьми організацій через агресію Росії в Керченській протоці. До цього санкції проти 8 росіян за агресію Росії в Керченській протоці запровадив Європейський Союз

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року.

Поділитись: