У Міністерстві фінансів США запровадили санкції проти шести осіб і восьми організацій через агресію Росії в Керченській протоці.

Так, санкції застосували щодо чотирьох російських чиновників, причетних до нападу на кораблі ВМС України біля Керченської протоки.

Серед них, зокрема, заступник голови прикордонної служби ФСБ Геннадій Медведєв, начальник служби у Балаклаві прикордонного управління ФСБ по Криму Руслан Ромашкін, глава прикордонного управління ФСБ по Криму і Севастополю контр-адмірал Сергій Станкевич і його заступник Андрій Шеїн.

Крім того, до санкційного списку потрапили заступник голови «ЦВК ДНР» Олексій Найденко та секретар «ЦВК ДНР» Володимир Висоцький.

Водночас, під санкції потрапили підприємства «Океанпрібор», завод «Фіолент», конструкторсько-технологічне бюро «Судокомпозит», компанія «Новые проекты», будівельна компанія «Консоль-строй лтд», машинобудівний завод «Звезда», Ярославський суднобудівний завод та Зеленодольський завод імені Горького.

«Ця спільна ініціатива з нашими партнерами в Європейському союзі і Канади підсилює нашу загальну прихильність введенню цілеспрямованих і значущих санкцій у відповідь на спроби Кремля знехтувати міжнародними нормами і підірвати суверенітет і територіальну цілісність України», — заявив глава Мінфіну США Стівен Мнучін.

Раніше Європейський Союз запровадив санкції проти 8 росіян за агресію Росії в Керченській протоці.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року.

Поділитись: