Українська влада має узгодити позиції щодо вимог Міжнародного валютного фонду підвищити ціну на газ для населення до кінця червня, аби отримати транш від МВФ.

Українська влада має узгодити позиції щодо вимог Міжнародного валютного фонду підвищити ціну на газ для населення до кінця червня, аби отримати транш від МВФ.

Про це повідомив в ефірі «Нині вже» на Громадському звільнений міністр фінансів Олександр Данилюк.

Та перед цим МВФ ще має дати позитивну відповідь щодо проголосованого Радою проекту про створення Антикорупційного суду в Україні.

«Зараз проголосований Антикорупціний суд, наступний крок — реакція МВФ. Якщо вони скажуть «ми згодні, ми зараховуємо це як виконану умову» — це один сценарій. Якщо цього не відбувається — це інший сценарій», — зазначив він.

Якщо ж Уряд отримає позитивну оцінку — він має негайно перейти до наступної вимоги МВФ: 

«Уряд має працювати над газовим питанням і тарифами. Після того, як буде проваджене це рішення і це влаштує МВФ, то сюди прибуде місія фонду, оцінить ситуацію, ми домовимося з ними про наступну редакцію меморандуму», — пояснив Данилюк. 

Він додав, що на перелічені процедури можуть витратити тиждень. Після того, як усе буде погоджено місією, «усі зрозуміють, що транш Україні нададуть».

Однак, після останньої відхиленої МВФ пропозиції України — перемовин не відбувалося. 

«У нас були останні перемовини в квітні з МВФ. Туди приїхав керівник НАК Нафтогазу. Ми запропонували позицію розроблену НАКом і її МВФ не прийняв. Тому що пропонували зберегти 2 тарифи. А це залишає проблему можливих маніпуляцій. І це не було прийнятно для МВФ. Ще було кілька інших причин, але це було ключове. МВФ самі запропонували інший механізм. Коли є єдина ціна і є певні «рібейтс» (коли людина платить по єдиній ціні і отримує від держави компенсацію, залежно від рівня платоспроможності)», — зазначив він.

«Але після цього перемовин з МВФ не було. Було враження, що чомусь не вірять у проголосування за Антикорупцій суд. Ми або погоджуємося на варіант, який гальмує реформу ринку, або той, який більш болючий для громадян. Треба сидіти і думати», — додав екс-міністр. 

«Паралельно я робив усе можливе для того щоб ми і вони зі свого боку і я просив МВФ бути більш гнучкими. Щоб був певний компроміс по газу. Ще рік тому ми мали зробити. Але тоді рішення не було прийнято. Тоді це було політично невигідно, але можливість була. А зараз реально навіть можливості немає», — додав він.

На питання чи буде підвищена ціна на газ, він зазначив, що треба спитати у очільника уряду Володимира Гройсмана. 

МВФ має кілька вимог до України. Зокрема, створення Антикорупційного суду, ринкові ціни на газ та ринок землі. 

Вже наступного, виборчого 2019 року, Україна має заплатити вже 4 мільярди доларів міжнародним кредиторам і для цього Україні необхідна фінансова підтримка МВФ. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Верховна Рада України 7 червня звільнила Олександра Данилюка з посади міністра фінансів. За відповідне рішення проголосували 254 депутати. Виконувати обов’язки міністра фінансів буде Оксана Маркарова.

Звільнення Данилюка з посади міністра відбулось після загострення відносин між ним та прем'єром, викликане відмовою назначати нового заступника міністра. 23 травня Данилюк покинув засідання Кабміну, а сам уряд без нього ухвалив низку рішень стосовно міністерства фінансів.

Зокрема, на закритому засіданні уряд перепідпорядкував Державну фіскальну службу напряму собі та виключив Міністерство фінансів з переліку відомств, з якими має узгоджувати свої рішення.

Данилюк назвав ці постанови уряду незаконними та заявив, що буде їх оскаржувати після публікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим запам'ятався на посаді міністра фінансів Олександр Данилюк

Поділитись: