Керівництво Державного бюро розслідувань тисне на Національне агентство з питань запобігання корупції через те, що НАЗК намагається усунути конфлікт інтересів у керівників бюро Олександра Соколова та ексадвоката Януковича Олександра Бабікова.

Таку заяву зробив після допиту в ДБР очільник НАЗК Олександр Новіков, передає пресслужба відомства.

Він переконаний, що однією з причин виклику його на допит є нещодавній лист НАЗК до голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради Дениса Монастирського. У листі зазначається, що заступник директора ДБР Олександр Бабіков працює в умовах потенційного конфлікту інтересів: керує відомством, яке розслідує справи Майдану.

«Конфлікт інтересів у заступника Директора ДБР Бабікова буде постійним. Єдиним заходом [для повного вирішення конфлікту інтересів] у цьому випадку може бути лише його звільнення з посади», — наголошує очільник НАЗК.

Новіков також розповів, що НАЗК внесло припис в. о. директора ДБР Соколову щодо ненадання працівниками ДБР інформації про конфлікт інтересів у нього та його заступника. Так, НАЗК має підстави вважати, що «Соколов не здійснив заходи з усунення конфлікту інтересів», нарахувавши премію та інші виплати самому собі.

«Ми пов’язуємо ці виклики, які відбулися, з тим, що Національне агентство здійснює безпосередньо свою роботу, а ДБР — фактично перешкоджає здійсненню цих функцій», — додав Новіков.

Офіційно голову НАЗК викликали на допит у справі щодо зловживання керівництвом НАЗК на суму у понад 9 млн грн.

Що за конфлікт інтересів?

У квітні НАЗК підтвердило, що адвокат Олександр Бабіков, який нині є заступником глави ДБР, захищав інтереси президента-утікача Віктора Януковича у суді. У цьому є потенційний конфлікт інтересів, оскільки розслідування у справі Януковича проводить ДБР.

Бабікова призначили на посаду у січні. Проти цього виступила громадська організація «Родини Героїв Небесної сотні». Водночас у своєму зверненні тодішня голава ДБР Ірина Венедіктова запевнила, що жодного конфлікту інтересів не буде, а критика призначення Бабікова є «маніпуляцією».

Венедіктова і сам Бабіков також стверджували, що він не був адвокатом Януковича. Hromadske вже спростовувало ці заяви документом, наданим прокурором у справі Януковича.

Поділитись: