Із серпня у Нідерландах заборонено носити у громадських місцях нікабу та інші предмети одягу, які закривають обличчя. Деякі міста, лікарні та поліцейські відділи вже відмовились виконувати цей закон.

Як повідомляє Deutsche Welle, закон поширюється на носіння мусульманських вуалей, таких як паранджа і нікаб, а також балаклав, мотоциклетних шоломів і різних масок у державних установах, громадському транспорті, школах та лікарнях, але на вулиці вони дозволені.

Працівники служб безпеки тепер можуть попросити людей, які носять предмети одягу, що підпадають під заборону, показати обличчя. У разі відмови їм можуть заборонити доступ до установи, в якій вони перебували, а також оштрафувати на суму від 150 євро. Однак поки невідомо, чи дійсно буде виконуватися ця заборона. Деякі нідерландські міста, лікарні, поліцейські відділи та транспортні компанії вже оголосили, що не будуть наполягати на виконанні цієї норми.

Верхня палата нідерландського парламенту підтримала заборону паранджі та інших предметів одягу, що закривають обличчя, 26 червня 2018 року, а нижня палата — ще у 2016 році. 

Заборона на носіння одягу, що приховує обличчя, діє у Франції, Бельгії, Нідерландах, Швейцарії і Данії.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини визнав законною заборону носити паранджу (бурку) та нікаб жінкам у громадських місцях Бельгії.

Першою європейською країною, яка заборонила носіння в громадських місцях паранджі та нікабу, була Франція — там ця заборона діє з квітня 2011 року. Також заборона закривати обличчя у громадських місцях діє в Бельгії, Австрії, Болгарії та Данії.

На початку липня прем'єр-міністр Тунісу Юсеф Шахед підписав указ, який забороняє носити у державних установах одяг, що повністю приховує обличчя.

У Німеччині, Швейцарії, Естонії, Латвії, Литві та Норвегії точаться дискусії щодо можливої заборони.

Поділитись: