У Нігерії погрожують судами всім, хто користуватиметься Twitter. Соцмережу заблокували після видалення твіту президента

Ілюстративне фото
Ілюстративне фотоAkshar Dave / Unsplash

Блокування Twitter у Нігерії поширюється не лише на інтернет—провайдерів і мобільних операторів, а й на всіх громадян — тому користування забороненою соцмережею стане приводом для кримінального переслідування.

Цю інформацію BBC підтвердив речник уряду Нігерії Умар Ґванду.

Перед тим міністерство юстиції Нігерії заявило, що «розпорядилося почати негайне переслідування в судовому порядку тих, хто порушує заборону федерального уряду щодо діяльності Twitter у Нігерії».

Ґванду підтвердив, що заява стосується не лише компаній, а й фізичних осіб. Попри блокування Twitter провайдерами та мобільними операторами, деяким користувачам вдається його обійти. Так, у столиці Лагосі соцмережа була доступна через деякі мережі Wi-Fi.

Пояснюючи такий крок уряду, Ґванду заявив BBC, що Twitter дозволяє «поширення релігійних, расистських, ксенофобських і неправдивих повідомлень», які «можуть призвести до розколу деяких країн».

Заблокували Twitter у Нігерії 4 червня через те, що він нібито загрожує цілісності країни. Сталося це через кілька днів після того, як Twitter видалив пост президента Нігерії Мухаммаду Бухарі, у якому йшлося про громадянську війну в Нігерії 1967-1970 років.

У твіті звучали погрози покарати винних у недавніх нападах на виборчі та поліцейські дільниці. Після цього представник Twitter заявив, що публікація порушує правила соцмережі, а акаунт президента Нігерії на 12 годин позбавили права публікувати дописи.

Влада Нігерії офіційно заперечує зв’язок між видаленням твіту Бухарі та блокуванням Twitter. Водночас соцмережа є другою за популярністю в Нігерії після Facebook. За даними StatCounter, нею користується орієнтовно чверть населення країни, яке має доступ до інтернету.