У Німеччині заарештували громадянку України за підозрою в причетності до ІДІЛ

У Німеччині арештували громадянку України, яку підозрюють у причетності до угрупування «Ісламська держава» (ІДІЛ).

Про це йдеться на сайті генерального прокурора Федеративної Республіки Німеччини.

За даними слідства, Хатідже Ц. у 2014 році виїхала до Сирії разом з тодішнім чоловіком і чотирма неповнолітніми дітьми. Там вона та її чоловік приєдналися до ІДІЛ.

У Сирії вона вела домашнє господарство відповідно до ролі жінки в терористичній організації. Після його смерті Хатідже вийшла заміж за двох інших членів ІДІЛ та виховувала дітей відповідно до ідеології ісламізму.

На початку 2019 року громадянка України потрапила у курдський полон, в якому перебувала до 2021-го.

У прокуратурі не зазначають, коли і як обвинувачена потрапила до Німеччини.

Відомо, що жінку арештували 6 липня в місті Білефельд, що на північному заході Німеччини.

«Ісламська держава»

ІДІЛ створили 2014 року під час війни в Іраку та протистояння опозиції з режимом президента Башара Асада в Сирії. Бойовики захопили частину території північно-східної Сирії та північно-західного Іраку, а 30 червня того самого року в головній мечеті Мосула лідер ІДІЛ Абубакр Аль-Багдаді проголосив «халіфат».

На заклики іділівців відгукнулися прихильники ісламу салафітского спрямування по всьому світу. Істотну частину — до 4 тисяч людей — становили вихідці з російського Північного Кавказу, Узбекистану, Казахстану та інших пострадянських регіонів з авторитарними політичними режимами.

2017 року кілька джерел у мусульманських громадах України та Північного Кавказу розповіли hromadske, що в Україні можуть переховуватися до кількох сотень іноземців — учасників бойових дій у складі «Ісламської держави» в Сирії та Іраку.

У грудні 2021 року Служба безпеки України повідомила, що знешкодила осередок міжнародної терористичної організації «Ісламська держава» в Києві. В учасників вилучили зброю та боєприпаси.

Того ж року Україна повернула з Сирії десятки українців, які перебували у таборах закритого типу «Аль-Хол» та «Родж». Деякі перебували у таборах щонайменше з 2019 року.