У Крайстчерчі суд відмовив у заставі чоловіку, якого обвинувачують у тому, що він поділився з іншими відео стрілянини у мечеті.

44-річного Філіпа Арпса звинувачують у розповсюдженні неприйнятного матеріалу — трансляції розстрілу людей у мечеті в Крайстчерчі.

Засідання у цій справі відбудеться 15 квітня.

Відповідно до Закону про класифікацію фільмів, відео та публікацій, людей, які розповсюджують або володіють матеріалом, який визнаний неприйнятним, можу максимально засудити до тюремного ув’язнення на 14 років.

Нагадаємо, 15 березня у двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч відкрили вогонь, загинули 49 людей. Зранку 17 березня поліція знайшла ще одне тіло після розстрілу, кількість загиблих зросла з 49 до 50.

Один з нападників — 28-річний автралієць Брентон Таррант — перед тим, як відкрити вогонь, він поширив 74-сторінковий маніфест, у якому висловив свою ненависть до мігрантів, а також пояснив мотиви своїх дій. Свій вчинок Брентон назвав «терактом». Упродовж 17 хвилин вів пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав відео, а також заблокував його профіль.

За 9 хвилин до розстрілу людей він розіслав свій маніфест за понад 30 парламентськими адресами, зокрема прем'єр-міністерці країни Джасінді Ардерн. Додамо, що в маніфесті, оприлюдненому перед нападом, терорист зазначив: «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні».

Після теракту поліція взяла під варту чотирьох людей — трьох чоловіків і одну жінку. Правоохоронці заявили, що затримані не були у «списку нагляду» як Нової Зеландії, так і Австралії.

Поділитись: