Нова Зеландія виявила про перший за 102 дні випадок коронавірусної хвороби в місцевих — в найбільшому місті країни Окленді. Його закрили на триденний карантин.

Про це повідомила прем’єр-міністерка Нової Зеландії Джасинда Ардерн під час пресконференції в ніч на 11 серпня, передає The Guardian.

Коронавірус виявили в чоловіка віком за 50, який не подорожував за кордоном. Так само захворіли на COVID-19 і троє членів його сім’ї, а також шестеро людей, які живуть в одному будинку з ними. Як саме вони заразилися — поки невідомо. Фахівці вже відстежують контакти заражених людей, повідомила прем’єрка.

В Окленді ввели найбільш жорсткий рівень карантину: людям забороняється виходити з дому, окрім як на роботу, за продуктами, в аптеку чи для занять спортом; школи, дитсадки й більшість підприємств мають зачинитися; зустрічі з людьми слід максимально обмежити.

Джасинда Ардерн оголосила, що наразі карантин діятиме до п’ятниці, 14 серпня, але не уточнила, чи буде його продовжено, якщо в місті виявлять нові випадки коронавірусної хвороби. За словами головної епідеміологині Нової Зеландії Ешлі Блумфілд, влада готується саме до цього сценарію.

Що там із коронавірусом у Новій Зеландії?

Донедавна все було дуже чудово. 8 червня в Новій Зеландії заявили, що всі люди, у яких виявили COVID-19 у країні, одужали, і скасували всі коронавірусні обмеження, крім суворого прикордонного контролю.

За більш як 100 днів у країні виявили лише 22 хворих коронавірусною хворобою — і всі вони були приїжджими новозеландцями. Тобто серед місцевого населення COVID-19 не було ні в кого.

У Новій Зеландії був один із найбільш жорстких карантинів у світі. На думку прем’єрки Ардерн, саме так вдалося повністю подолати коронавірус у країні.

Цей підхід оцінювали неоднозначно, передовсім вказуючи на його руйнівний вплив на економіку. За оцінками МВФ, вона скоротиться до кінця 2020 року на 8%. Водночас за весь час епідемії в Новій Зеландії зафіксували 1540 випадків інфікування та лише 22 смерті від коронавірусу в країні з 5 мільйонами населення.

Поділитись: