Сотні тисяч мідій викинулися на пляж Maunganui Bluff у Новій Зеландії через надто високу температуру води у Тихому океані.

Як повідомляє Science Alert, кладовище молюсків виявив новозеландець Брендон Фергюсон.

«Смерділо мертвими морепродуктами, які гниють. Більшу частину раковин вже виїли чайки і інші тварини, але там ще залишилися сотні цілих мідій — мертвих або таких, що помирали», — розповів чоловік місцевому ЗМІ.

Океанологи, які вивчають регіон Нової Зеландії, повідомили, що мідій викинуло на берег через теплу воду, низькі відпливи і високий тиск. Вчені вважають, що основною причиною цього є глобальне потепління.

«Води Нової Зеландії працюють як губка. Вони поглинають більше вуглекислого газу, ніж наші ліси і значно більше, ніж можуть переробити. І чим теплішою стає вода, тим менше вона може поглинати парникові гази, вміст яких росте в атмосфері і впливає на зміни клімату», — зазначив міністр з питань охорони навколишнього середовища Вікі Робертсон. 

Раніше вчені повідомляли, що через значне підвищення рівня кислотності у Тихому океані, спричинене змінами клімату, страждають краби виду dungeness: у них пошкоджуються органи чуття, а оболонки стають менш міцними.

Поділитись: