У Новій Зеландії заборонять автоматичну та напівавтоматичну зброю
Після розстрілів людей у мечетях 15 березня прем'єр—міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн заявила, що уряд країни запровадити повну заборону на продаж, обіг та експлуатацію штурмових та напівавтоматичних гвинтівок військового зразка.
Так, вона впевнена, що переважна більшість жителів Нової Зеландії, які законно володіють такою зброєю, зрозуміють таку заборону. Також прем'єрка наголосила, що обмеження запроваджені з міркувань національної безпеки.
Водночас, найближчим часом уряд країни розробить схему викупу забороненої зброї.
За оцінками, у Новій Зеландії, де мешкає менше 5 мільйонів людей, є від 1,2 до 1,5 млн одиниць вогнепальної зброї, з них майже 13,5 тис. одиниць штурмових і напівавтоматичних гвинтівок.
Мінімальний юридичний вік для володіння зброєю в Новій Зеландії становить 16 років, для напівавтоматичної зброї військового зразку - 18 років.
Нагадаємо, 15 березня у двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч відкрили вогонь, загинули 49 людей. Зранку 17 березня поліція знайшла ще одне тіло після розстрілу, кількість загиблих зросла з 49 до 50.
Один з нападників — 28-річний автралієць Брентон Таррант — перед тим, як відкрити вогонь, він поширив 74-сторінковий маніфест, у якому висловив свою ненависть до мігрантів, а також пояснив мотиви своїх дій. Свій вчинок Брентон назвав «терактом». Упродовж 17 хвилин вів пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав відео, а також заблокував його профіль.
За 9 хвилин до розстрілу людей він розіслав свій маніфест за понад 30 парламентськими адресами, зокрема прем'єр-міністерці країни Джасінді Ардерн. Додамо, що в маніфесті, оприлюдненому перед нападом, терорист зазначив: «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні».
Після теракту поліція взяла під варту чотирьох людей — трьох чоловіків і одну жінку. Правоохоронці заявили, що затримані не були у «списку нагляду» як Нової Зеландії, так і Австралії.
- Поділитися: