У Новій Зеландії 21 березня жінки одягнули хустки на знак підтримки мусульман після нещодавньої стрілянини в мечетях, унаслідок якої загинули 50 людей.

З такою ініціативою виступила лікарка з Окленда Тайя Ашмен, коли вона почула історію про мусульманку, яка боїться виходити з дому оскільки вважає, що хустка робить її мішенню терористів.

Так, акцію підтримали жінки з Крайстчерча, де сталася стрілянина, та Веллінгтона. 

«Чому я сьогодні одягла хустку? Головна причина в тому, що, якщо ще хтось почне розмахувати пістолетом, я хочу встати між ним і тим, на кого він збирається навести зброю, я не хочу, щоб він міг розпізнати різницю, тому що ніякої різниці немає», — зазначила мешканка Нової Зеландії Белл Сіблі, яка долучилася до акції.

Нагадаємо, 15 березня у двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч відкрили вогонь, загинули 49 людей. Зранку 17 березня поліція знайшла ще одне тіло після розстрілу, кількість загиблих зросла з 49 до 50.

Один з нападників — 28-річний автралієць Брентон Таррант — перед тим, як відкрити вогонь, він поширив 74-сторінковий маніфест, у якому висловив свою ненависть до мігрантів, а також пояснив мотиви своїх дій. Свій вчинок Брентон назвав «терактом». Упродовж 17 хвилин вів пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав відео, а також заблокував його профіль.

За 9 хвилин до розстрілу людей він розіслав свій маніфест за понад 30 парламентськими адресами, зокрема прем'єр-міністерці країни Джасінді Ардерн. Додамо, що в маніфесті, оприлюдненому перед нападом, терорист зазначив: «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні».

Після теракту поліція взяла під варту чотирьох людей — трьох чоловіків і одну жінку. Правоохоронці заявили, що затримані не були у «списку нагляду» як Нової Зеландії, так і Австралії.

Поділитись: