У Нью-Йорку протягом останніх тижнів до лікарень потрапили 15 дітей, які мали позитивні тести на коронавірус або перехворіли на COVID-19. Вони поступили з незвичайним синдромом, який лікарі пов’язують з наслідками коронавірусної хвороби.

Про це повідомляє телеканал ABC News із посиланням на Департамент охорони здоров'я Нью-Йорка.

«Пацієнти віком від 2 до 15 років були госпіталізовані до відділень інтенсивної терапії з 17 квітня по 1 травня з різними симптомами, пов'язаними з токсичним шоком або хворобою Кавасакі (захворюванням кров'яних судин), рідкісним запальним синдромом, яким зазвичай страждають діти до 5 років», — йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що жодна дитина не померла, однак, більш ніж половина потребували підтримки артеріального тиску, а 5 із них довелося робити штучну вентиляцію легенів.

«Клінічні особливості різняться, залежно від ураженості системи органів», — прокоментував ситуацію заступник міського уповноваженого з питань охорони здоров'я з контролю захворювань доктор Демет Даскалакіс.

За його словами, повний спектр захворювань у дітей до кінця ще не встановлений.

Всі 15 пацієнтів мали помірну температуру, тоді як у більшості спостерігалися висип, біль у животі, блювота й діарея. Лікарі описали невідомий недуг як «багатосистемний запальний синдром, потенційно пов'язаний із COVID-19».

Водночас медики допустили прояв цього синдрому серед більшого числа дітей, підкресливши, що ними встановлені лише важкі випадки захворювання.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

У світі з початку пандемії коронавірусу зафіксували 3 млн 648 тисяч 201 інфікованого, з них 252 207 пацієнтів померли, а 1 млн 200 тисяч 170 — одужали. Інфікованими на сьогодні залишаються 2 млн 193 тисячі 624 людини.

В Україні кількість інфікованих коронавірусом зросла до 12 697. За минулу добу захворіли 366 людей. З початку епідемії від ускладнень, спричинених коронавірусом, померли 316 людей, одужали — 1875 пацієнтів.

Поділитись: