У Пакистані правоохоронці затримали лікаря Музаффара Гангхаро, якого підозрюють у навмисному розповсюдженню ВІЛ. Наразі в окрузі вірус виявили вже у понад 400 дітей та у 100 дорослих.

Про це повідомляє The Guardian.

Гангхаро є дитячим лікарем у місті Ратодеро, округ Ларкана, і сам має ВІЛ-позитивний статус. 17 травня лікарі, які проводять перевірку населення, оголосили про виявлених 437 дітей та 100 дорослих із ВІЛ, серед дітей 60% — молодші п’яти років.

За даними поліції, яка затримала лікаря, наразі вже 10 сімей звинувачують Гангхаро у тому, що він робив уколи дітям використаними шприцами.

«Він (лікар — ред.) сказав, що не робив нічого навмисно. Але четверо дітей померли, і їхні батьки звинувачують доктора у вбивстві», — розповів представник місцевої поліції.

Медики продовжують перевірку жителів округа, до 17 травня вони встигли оглянути близько 16 тисяч людей.

Лікар Імран Акбар наголошує — понад 500 людей із ВІЛ є лише верхівкою айсбергу, він очікує суттєвого збільшення цієї цифри.

Акбар зазначив, що більшість лікарів у місті не підготовлені і часто використовують народну медицину. Головна причина розповсюдження вірусу — повторне використання шприців, незахищений секс, а також проколювання вух і носу антисанітарним обладнанням.

За даними Міністерства охорони здоров’я Пакистану, в цілому в країні зареєстровано 23 тисячі випадків ВІЛ.

Нагадаємо, згідно з дослідженням, 130 зі 160 тисяч випадків ВІЛ-інфікування в Європі припадають на Східну Європу, найбільше в РФ.

Поділитись: