В Парижі перед оперою Гарньє 24 грудня балерини виконали п'єсу з «Лебединого озера» в знак протесту проти пенсійної реформи французької влади, яка заборонить їм виходити на пенсію раніше.

Як пише Euronews, п’єсу танцювали у супроводі симфонічного оркестру.

На будівлі опери вивісили плакат «Культура в небезпеці». Виступ зібрав десятки людей.

«Хоч ми і страйкуємо, 24 грудня нам захотілось подарувати глядачам безцінний момент. Не зважаючи на холод, дівчата прийняли цей виклик, а музиканти зіграли для них», — сказала танцівниця Олександра Карніато.

Зазначимо, пенсійна реформа передбачає скасування пільг для ряду професій. Зокрема балерини втратять право виходити на пенсію в 42 роки.

11 грудня парламент Франції підвищив пенсійний вік з 62 до 64 років попри масові протести, які тривають в країні з 5 грудня. Протестують лікарі, юристи, поліцейські, авіадиспетчери, водії громадського транспорту та низка інших професій.

Профспілки влаштовують протести через пенсійну реформу, яка передбачає перегляд чинної системи, коли представники окремих професій можуть виходити на пенсію раніше або отримувати підвищені виплати через важкі умови праці.

З 2025 року всі чинні 42 «спеціальні режими» виходу на пенсію повинна замінити універсальна система. Виходити на пенсію можна буде з 62 років, а отримувати повну пенсію без відрахувань — з 64 років. Цей вік планували поступово підвищувати.

Поділитись: